قرارگاه میثم

اطلاعات و امنيت در وصيت‌نامه سياسي الهي رهبر كبير انقلاب اسلامي حضرت امام خميني‌(ره)


1.       آيا مي‌دانيد؟ حضرت امام در اين وصيت نامه در باره مراقبت و هشياري فرموده‌اند:
«بايد با هوشياري مراقب باشيد و با احساس اولين قدم نفوذي به مقابله برخيزيد و به آنان مهلت ندهيد، خدايتان يار و نگهدار باشد.

2.       آيا مي‌دانيد؟ بنيان‌‌گذار فقيد جمهوري اسلامي ايران در باره چگونگي مأيوس نمودن كفار و منافقان فرمودند:
«توصيه اينجانب به مسلمين و خصوص ايرانيان به ويژه در عصر حاضر آن است كه در مقابل اين توطئه‌ها عكس‌العمل نشان داده و انسجام و وحدت خود به هر راه ممكن افزايش دهند و كفار و منافقان را مأيوس نمايند».

3.       آيا مي‌دانيد؟ حضرت امام خميني رضوان‌الله تعالي عليه، به تمام ملت عزيز ايران در وصيت‌نامه خود توصيه به حفاظت و پاسداري از نظام مقدس جمهوري اسلامي فرموده‌اند:
«اما به ملت عزيز ايران توصيه مي‌كنم كه نعمتي كه با جهاد عظيم خودتان و خون جوانان برومندتان به دست آورديد همچون عزيزترين امور، قدرش را بدانيد و از آن حفاظت و پاسداري نماييد».

4.       آيا مي‌دانيد؟نقش پاسداران امنيت و آرامش امت شريف ايران در بيان امام چنين است؟
«همين جوانان فداكار عزيزند كه شب‌ها بيدارند تا خانواده‌ها با آرامش استراحت كنند. خدايشان يارد و مددكار باد.

5.       آيا مي‌دانيد؟ حضرت امام خميني‌ در وصيت‌نامه سياسي و الهي خود سران و اعضاي گروهك‌ها چنين نصيحت كرده است؟
نصيحت و وصيت من به گروهها و گروهك‌ها و اشخاصي كه در ضديت با ملت و جمهوري اسلامي و اسلام فعاليت مي‌كنند، اول به سران آنان در خارج و داخل، آن است كه تجربه طولاني به هر كه اقدامي كرديد و به هر توطئه‌اي كه دست زديد و به هر كشور و مقامي كه توسل پيدا كرديد، به شماها كه خود را عالم و عاقل مي‌دانيد بايد آموخته باشند كه مسير يك ملت فداكار را نمي‌شود با دست زدن به ترور و انفجار و بمب و دروغ‌پردازي‌هاي بي‌سر و پا و غير حساب شده منحرف كرد و هرگز هيچ حكومت و دولتي را نمي‌توان با اين شيوه‌هاي غير انساني و غير منطقي ساقط نمود.

6.       آيا مي‌دانيد؟ بنيانگذار فقيد جمهوري اسلامي ايران در رابطه با افراد مخالف جمهوري اسلامي ايران فرمودند؟ «دست از اين كارهاي بي‌فايده و غير عاقلانه برداريد و گول جهانخواران را نخوريد و در هر جا هستيد اگر به جنايتي دست نزديد، به ميهن خود و دامن اسلام برگرديد و توبه كنيد كه خداوند ارحم‌الراحمين است و جمهوري اسلامي و ملت از شما ان‌شاءالله مي‌گذرند و اگر دست به جنايتي زديد كه حكم خداوند تكليف شما را معين كرده، باز از نيمه راه برگشته و توبه كنيد و اگر شهامت داريد تن به مجازات داده و با اين عمل خود را از عذاب اليم خداوند نجات دهيد و الا در هر جا هستيد عمر خود را بيش از اين هدر ندهيد و به كار ديگر مشغول شويد كه صلاح در آن است».

7.       آيا مي‌دانيد؟ حضرت امام خميني همواره فريب‌خوردگان گروهك‌هاي مزدور را به توبه و بازگشت و جبران مافات دعوت مي‌فرمودند و در وصيت‌نامه سياسي الهي با صحبت پدرانه و عاشقانه چنين فرمودند: «تا چه وقت و براي چه گوش به فرمان اشخاصي هستيد كه جز نفع شخصي خود فكر نمي‌كنند و در آغوش و پناه ابرقدرتها باملت خود در ستيز هستند و شما را فداي مقاصد شوم و قدرت طلبي خويش مي‌نمايند؟ شما در اين سالهاي پيروزي انقلاب ديديد كه ادعاي آنان با رفتار و عملشان مخالف است و ادعاها فقط براي فريب جوانان صاف‌دل است و مي‌دانيد كه شما قدرتي در مقابل سيل خروشان ملت ندارد و كارهايتان جز به ضرر خودتان و تباهي عمرتان نتيجه‌اي ندارد. من تكليف خود را كه هدايت است ادا كردم و اميد است به اين نصيحت كه پس از مرگ من به شما مي‌رسد و شائبه قدرت طلبي در آن نيست، گوش فرا دهيد و خود را از عذاب اليم الهي نجات دهيد. خداوند منان شما را هدايت فرمايد و صراط مستقيم را به شما بنمايد.

8.       آيا مي‌دانيد؟ بنيان‌گذار فقيد جمهوري اسلامي ايران، بيداري اسلامي را سال‌ها پيش‌بيني نموده بودند؟ «اكنون ملت‌هاي محروم جهان بيدار شده‌‌اند و طولي نخواهد كشيد كه اين بيداري‌ها به قيام و نهضت و انقلاب انجاميده و خود را از تحت سلطه ستمگران مستكبر نجات خواهند داد و شما مسلمانان پاي‌بند به ارزش‌هاي اسلامي مي‌بينيد كه جدايي و انقطاع از شرق و غرب بركات خود را دارد و نشان مي‌دهد و مغزهاي متفكر بومي به كار افتاده به سوي خودكفايي پيشروي مي‌كند و آنچه كارشناسان خائن غربي و شرقي براي ملت ما محال جلوه مي‌دادند، امروز به طور چشمگيري با دست و فكر ملت انجام گرفته و ان‌شاءاله تعالي در دراز مدت انجام خواهد گرفت و صد افسوس كه اين انقلاب دير تحقق پيدا كرد و لا اقل در اول سلطنت جابرانه كثيف محمدرضا تحقق نيافت و اگر شده بود ايران غارت زده غير از اين ايران بود.

9.       آيا مي‌دانيد؟ حضرت امام در رابطه با نقش آمريكا با  آيا نمي‌دانيد؟ چنين فرمودند: «آيا نمي‌دانيد كه كشور اسلامي در آن زمان (پهلوي) يك پايگاه نظامي براي آمريكا بود و با آن، عمل يك مستعمره مي‌كردند. از مجلس تا دولت و قواي نظامي در قبضه آنان بود و مستشاران و صنعتگران متخصصان آنان با اين ملت و ذخائر آن چه مي‌كردند؟

10.    آيا مي‌دانيد؟ حضرت روح‌الله خميني خطاب به تمام مستضعفان جهان و كشورهاي اسلامي چنين فرماني داده‌اند؟
«و شما اي مستضعفان جهان و اي كشورهاي اسلامي و مسلمانان جهان بپا  خيزيد و حق را با چنگ و دندان بگيريد و از هياهوي تبليغاتي ابرقدرت‌ها و عمال سر سپرده آنان نترسيد و حكام جنايتكار كه دسترنج شما را به دشمنان شما و اسلام عزيز تسليم مي‌كنند از كشور خود برانيد و خود و طبقات خدمتگزار متعهد زمام امور را به دست بگيريد و همه در زير پرچم اسلام مجتمع و با دشمنان اسلام و محرومان جهان به دفاع برخيزيد و به سوي يك دولت اسلامي با جمهوري‌هاي آزاد و مستقل به پيش رويد كه با تحقق آن همه مستكبران جهان را به جاي خود خواهيد نشاند و همه مستضعفان را به امامت و وراثت ارض خواهيد رساند. به اميد آن روز كه خداوند تعالي وعده فرموده است.

11.   آيا مي‌دانيد؟قائد اعظم حضرت امام خميني‌ در مورد بيداري و هشياري و خنثي كردن توطئه‌ها چنين فرمودند: «بايد ملت بيدار وهشيار ايران با ديد اسلامي اين توطئه‌ها را خنثي نمايند و گويندگان و نويسندگان متعهد به كمك ملت برخيزند و دست شياطين توطئه‌گر را قطع نمايند.

12.   آيا مي‌دانيد ؟حضرت امام خميني از خدمات سربازان گمنام وزارت اطلاعات در تاريخ 14/4/1366 چنين تجليل فرمودند:
«با تشكر از زحمات اعضاي محترم وزارت اطلاعات، اين سربازان گمنام امام زمان  كه در جنگ با ايادي استكبار در داخل كشور صدمات بسيار ديده‌اند و از طعن و لعن ضد انقلاب و اغفال شده‌ها نرنجيده و وظيفه اسلامي ميهني خود رانجام مي‌دهند.

13.   آيا مي‌دانيد؟بنيان‌گذار فقيد جمهوري اسلامي ايران سربازان گمنام وزارت اطلاعات را در تاريخ 19/11/1363 چنين دعا فرمودند:
«بارالها! اين عزيزان مجاهد في سبيل‌الله را براي ملت ما حفظ فرما و به شهداي آنان رحمت به بستگان آنان خصوصاً مادران و پدران و همسران آنان صبر و خير و بركت عنايت فرما و از خداوند متعال توفيق سعادت و سلامت شما را خواستارم. اميدوارم حضرت ولي‌عصر پشتيبان شماباشد».

نوشته شده توسط سرباز ولایت در 30 / 7 / 1393برچسب:بنیانگذار کبیر انقلاب,امنیت مردمی,وزارت اطلاعات,, ساعت | لينک ثابت |

به بهانه سالروز تاسیس وزارت اطلاعات

آرامش و امنیت جامعه  مرهون  تلاش های سربازان گمنامی است که دائم  در جهاد فی سبیل الله اند ،وزارت اطلاعات در حقیقت  یک پایگاه عظیم مبارزه وجهاد است ...(رهبر معظم انقلاب امام خامنه ای)

 

پس از پیروزی انقلاب اسلامی و از هم پاشیده  شدن نظام شانشاهی ، لازم بود انقلاب نوپای اسلامی  ساختار های خود را پی ریزی کند.یکی از ارکان اصلی حکومت ، سیستم امنیتی آن است .دستگاه های امنیتی اکثر کشورها، یک لایه ظاهری و یک  لایه ی پنهانی دارد ،لایه ظاهری همان نیروهای مسلح ،به  عنوان مثال در ایران ارتش ،سپاه،نیروی انتظامی  و بسیج جزئی ازلایه ظاهری محسوب می شوند،لایه پنهانی سیستم امنیتی،  سرویس مستقل اطلاعاتی هر کشور می باشد،که در ایران اسلامی به نام  واجا که مخفف وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران است فعالیت دارد.

تاسال 1362وزارت اطلاعات وجود نداشت،اقدامات وفعالیت های امنیتی اطلاعاتی وضداطلاعاتی به صوت پراکنده ونا هماهنگ توسط نهاد های دیگر مثل واحد اطلاعات سپاه ،معاونت اطلاعات وتحقیقات نهاد نخست وزیری ،کمیته انقلاب واطلاعات ارتش که رکن 2 خوانده می شد صورت می گرفت که به علت ناهماهنگی وبعضا موازی کاری واختلافات درطول سال های اولیه پس از پیروزی انقلاب،ضد انقلاب ،منافقین وگروهای محارب به راحتی اقدام به بمب گذاری در اماکن عمومی ودولتی می زدند به عنوان مثال انفجار دفتر نخست وزیری وترور شخصیت های سیاسی ومذهبی با هدف ا ختلاف افکنی ودل سرد کردن مردم از انقلاب نوپای اسلامی صورت می گرفت....

به همین سبب ضرورت  تشکیل ساختار اطلاعاتی یکپارچه وهماهنگ ،مستقل ومتمرکز احساس شد،سران نظام چاره ای اندیشیدندودرزمان نخست وزیری موسوی ،دولت خواستار تصویب طرح (سازمان اطلاعات) شدند.بعد از ورود طرح به مجلس واختلاف نظر های فراوان در زمینه ی نحوه ی اداره و  تشکیلات سازمان ،بالاخره مجلس درسال 1362 به تاسیس وزارت اطلاعات رای داد....اولین وزیر اطلاعات حجت الا اسلام ری شهری بود که درسال 1362 از مجلس رای اعتماد گرفت ومشغول به فعالیت شد...

اما کارنامه درخشان وغرور آفرین وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی در سه دهه را می توان  به سه بخش  تقسیم کرد که خلاصه وار  به قسمت هایی از آن اشاره می کنیم ...

از زمان تاسیس تا پایان جنگ تحمیلی :

در این دوره بود که این وزارت خانه موفق به کشف وخنثی سازی فعالیت های ضدانقلاب که با بمب گذاری وترور فضای کشور راناامن کرده بودند توانست موفق عمل کند و...در این سال ها بود که به پاس خدمات ارزنده وجان فشانی های خاموش ،حضرت امام خمینی (قدس سره)بر سینه ی نیروها و پرسنل این وزارت خانه نشان پرافتخار سرباز گمنام را اعطا نمود وچه افتخاری از این بالا تر که رهبر انقلاب  این عزیزان را سرباز گمنام امام زمان خطاب کند ...

دهه دوم بعد از جنگ تحمیلی:

دراین دهه حیطه نظارت وزارت اطلاعات به مسایل اقتصادی و فرهنگی هم کشیده شد . دهه دوم انقلاب دوران بازسازی وزارت اطلاعات بود و متناسب با فضای سیاسی کشور و فعال شدن گروهای قومی و تجزیه طلب و نیز جنگ روانی علیه نظام اسلامی، فعالیت آن جهت دهی یافت.

اما دهه سوم؛ این دهه را می توان دهه درخشان فعالیت این .وزارتحانه دانست که به مواردی از آن اشاره می گردد:

-نبرد با کیدون(یگان ویژه ترور موساد) در خیابان های تهران: با پیشرفت فعالیت های هسته ای ایران مقابله مستقیم و فیزیکی با برنامه هسته ای ایران در دستور کار سرویس های جاسوسی قرار گرفت که منجر به شهادت تعدادی از دانشمندان هسته ای شد اما وزارت اطلاعات برای مقابله ، کشف و خنثی سازی این توطئه ها تلاش وسیعی را آغاز نمود و حلقه های ترور دانشمندان هسته ای که اولین آن فردی به نام جمال فشی بوده را شناسایی و دستگیر کرد و بعد از آن نیز حلقه های دیگر را شناسایی و متلاشسی کرد.

- شکار طعمه در آسمان: یادمان نمی رود وقتی که خبر دستگیری تروریست شرور عبدالمالک ریگی را شنیدیم که به هر ایرانی احساس غرور دست می دادو در پوست خود نمی گنجید.

- مقابله با شبکه فساد مالی ونبرددر فضلی مجازی و.....هزاران اقدام ومجاهدت خاموش ،در تازه ترین اقدام این جان برکفان ایران اسلامی دستگیری 130تکفیری وعوامل تروریستی که تشکر آحاد مردم ومراجع رادرپی داشت.. از جان فشانی ومجاهدت این عزیزان که در سنگر مقابله با نفوذوتوطئه دشمنان قسم خورده ی این نظام در حال مبارزه وجهاد هستندقدردانی می کنیم ،امروز رشادت ومجاهدت ها ی خاموش این سربازان ولایت  ورهبری بر هیچ کس پوشیده نیست....

امنیت وآرامش امروز ایران اسلامی مدیون ومرهون تلاش های مخاصانه وخستگی ناپذیراین عزیزان است ...

امام خامنه ای : لبخند رضایت مردم شرین ترین هدیه برای سربازان گمنام امام زمان است..

منابع:

-سایت واجا

-دایره المعرف اطلاعاتی

-سایت مقام معظم رهبری


نوشته شده توسط سرباز ولایت در 30 / 7 / 1393برچسب:وزارت اطلاعات,رهبری,جمهوری اسلامی,ضدانقلاب, ساعت | لينک ثابت |