سرباز ولایت: هر آنچه نیاز داشته باشیم تولید می‌کنیم، چه ۵درصد و چه ۲۰درصد

قرارگاه میثم

سرباز ولایت: هر آنچه نیاز داشته باشیم تولید می‌کنیم، چه ۵درصد و چه ۲۰درصد

خبرگزاری فارس: دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه ما باید نیاز خود را برطرف کنیم، تصریح کرد:‌ هر آنچه نیاز داشته باشیم تولید می‌کنیم؛ غنی‌سازی اورانیوم چه ۵درصد و چه ۲۰درصد

http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1391/12/09/13911209000539_PhotoA.jpg

وی ضمن قدردانی از دولت قزاقستان برای میزبانی مذاکرات و قدردانی از ملت قزاقستان و شخص نظربایف برای توجه ویژه به این گفت‌وگوها گفت: ایران شش ماه پیش در مسکو طرح جامعی را برای گفت‌وگوها اعلام کرد، این طرح 5 محور برای همکاری‌ها داشت و قرار شد این طرح بررسی و به ما پاسخ داده شود.

جلیلی افزود: روز گذشته طرف مقابل در پاسخ به پیشنهادات و طرح ایران، پیشنهاداتی را ارائه کرد که ناظر بر برخی محورهای طرح پیشنهادی ایران بود.

وی گفت: برخی نکات در این پاسخ نسبت به قبل واقع بینانه‌تر بود و سعی شده بود که در برخی موارد به دیدگاه‌های ایران نزدیک‌ شود که این را مثبت تلقی می‌کنیم. اگرچه تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم.

دبیر شورای عالی امنیت ملی اضافه کرد: 1+5 پیشنهاد کرد گام‌های ملموسی برای شش ماه آینده و در جهت اعتمادسازی برداشته شود و پیشنهاداتی در این زمینه ارائه شد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی اضافه کرد: تأکید ایران بر متوازن و هم زمان بودن گام‌ها بود و اینکه پیشنهادات نباید نافی حقوق ایران باشد.

وی افزود: قرار شد در تاریخ 27 و 28 اسفند جلسه کارشناسی در شهر استانبول و 16 فروردین جلسه سیاسی با 1+5 مجددا در آلماتی برگزار شود.

جلیلی خاطرنشان کرد: این گفت‌وگوها را گامی مثبت می‌دانیم که می‌تواند با رویکردی سازنده و برداشته شدن گام‌های متقابل تکمیل شود.

 نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:


نوشته شده توسط سرباز ولایت در 9 / 12 / 1391برچسب:مذاکرات هسته ای,نشست خبری دکتر جلیلی,حق مسلم ایران, ساعت | لينک ثابت |